Jdi na obsah Jdi na menu

Stolní tenisti v Rheinbachu

RHEINBACH 19.–22. ZÁŘÍ 2019 OČIMA STOLNÍCH TENISTŮ 

Jako oddíl jsme měli možnost se zúčastnit cesty do  tohoto partnerského, sklářského města Rheinbach na  jejich pozvání jako součást již po  léta tradičních vzájemných návštěv. Jak to vzniklo? Na  konci dubna se jejich zástupci byli podívat s paní učitelkou Petrusovou na  krajském bodovacím turnaji mládež v naší škole a tam nápad vznikl. V jejich městě se také hraje stolní tenis na velmi dobré úrovni a němečtí partneři byli příjemně překvapeni organizací i počtem účastníků. No a tak jsme jeli. Kdo tam byl? Šillerová Andrea, Němečková Lenka, Petrusová Natálie, Hanusová Karolina, Majcher Patrik, Nacházel Tadeáš, Král Martin, Hanus Antonín ml., Hanus Ondřej, Vecko Ondřej a  trenéři Hanus Antonín st. a Němeček Pavel. Ve čtvrtek ráno jsme vyrazili směr Rheinbach. O  neočekávaný adrenalin se postaral řidič dvoupatrového autobusu, který v  Děčíně neodhadl výšku autobusu oproti průjezdnosti pod jedním z  mostů a  „trochu“ se zasekl. Když se z toho dostal, zvolil cestu na  dálnici přes obec Javory, to je pod Jílovým, cesta okresní, kam se dvoupatrák jen stěží vešel. No nic, nakonec jsme se dostali na  dálnici, navštívili město Gotha, zastavili v  Mc Donaldu a  to už bylo vše v  pořádku. K  večeru jsme dorazili na  místo, kde nás představitelé městské části Rheinbachu upřímně a velmi mile přivítali a ubytovali. V pátek jsme byli dopoledne ve skanzenu, Náš klub sezónu zakončil především jedním titulem mistra ČR a  dvěma dalšími medailemi. V neděli v závodě s hromadným startem výborným výkonem vyhrál kategorii M19 Josef Zátka. Ten ještě v sobotu vybojoval bronz. Od zimní který byl velmi zajímavým okénkem do minulosti. Součástí výletu byl i  velmi dobrý oběd, řízek s přílohou, bezchybný. Po té byl na programu společný trénink s jejich hráči i trenéry. Z toho jsme si odnesli zajímavé postřehy, jak zlepšovat hru, tak i  stolně tenisovou zábavu. Následoval raut na místním fotbalovém hřišti, který je nedaleko haly, kde jsme trénovali. Sobota byla turnajová, hrálo se systémem Davis Cup se smíšenými, mezinárodními družstvy. To byl výborný nápad, mezinárodně se povídalo i hrálo. Jednu skupinu vyhrál Ondřej Hanus s Tomem (Rheinbach), druhou vyhráli Tadeáš Nacházel s Martinem Králem. To bylo velké překvapení. Následně si někteří naši mohli zahrát s jejich ligovými hráči, kteří se připravovali na  podvečerní mistrovské utkání. Navíc všichni zúčastnění dostali ocenění, vítězové ještě něco navíc. Velmi sportovní a  přátelskou atmosféru této části dne doplňovali i naši dospělí účastníci zájezdu. Odpoledne následovala procházka městem, okusili jsme i  místní výbornou zmrzlinu, navštívili park plný různých druhů zábavy i  odpočinku. Nakonec nás přivítal i starosta města Rheinbach. O dva dny později jsme již v  místních novinách na  společné fotce všech zúčastněných, tak jsme i „slavní“. Navečer jsme byli přivítáni v  krásné restauraci a byla to jen a jen dobrota. V  neděli po  snídani jsme vyrazili domů, vybaveni velkou zásobou potravin, abychom neměli náhodou po cestě hlad. Celkový dojem z této akce byl velmi milý, přátelský, jedním slovem silný. Všude bylo moc znát, že vztahy partnerských měst jsou dlouhodobé, osobní, přátelské. Moc tímto děkujeme jak vedení města, tak spolku přátel Rheinbachu, že jsme se mohli této akce zúčastnit. Všichni jsme z  toho měli spoustu jen dobrých zážitků a  už se přemýšlí, jak to našim partnerům z Rheinbachu také alespoň z části jednou vrátit. Samostatné poděkování patří paní Petrusové, která pro nás po celou dobu poctivě překládala a  z  partnerské strany panu Winfridu Kernovi za  jeho práci při organizaci stolně tenisových hodin a i za to, že v následujících dnech navštívil náš trénink v  Kamenickém Šenově a  mládeži přivezl drobné laskominy jako poděkování za naše účinkování.

Antonín Hanus, Pavel Němeček